Arama - Üretim

Faaliyetlerimiz

Arama - Üretim

Arama - Üretim

Yurtiçi Arama-Üretim Faaliyetleri

Günümüz itibariyle, TPIC’in Türkiye’de 11 adet arama ruhsatı bulunmaktadır. TPAO, TPIC ruhsatlarında Yüklenici Operatör olarak faaliyet göstermekte olup, arama, sondaj, geliştirme ve üretim hizmetleri vermektedir. AR/TPI/4468 ruhsatında bulunan Şambayat-1, Şambayat-15, Doğu Şambayat-1, Doğu Şambayat-6, Altıntop-2, Altıntop-3, Bozhüyük-1, Bozhüyük-5 ve Bozhüyük-6 ve Bozhüyük-9 kuyularından ortalama 850 v/g test üretimi yapılmaktadır.

Denizde Arama faaliyetlerinde ise; 2014 yılı içerisinde İskenderun Körfezi’nde yeralan AR/TPI/4582 ruhsatında TPIC’in ilk offshore kuyusu olan Gülcihan-2  arama kuyusu sondajı gerçekleştirilmiştir.

 

Yurtdışı Arama Faaliyetleri

Kolombiya’da 2007 yılında başladığımız petrol arama-üretim projeleriyle ilgili çalışmalarımızı artan bir faaliyet takvimi ile sürdürmekteyiz. 2008 yılında Gonzalez bloğunda TPIC ile Kolombiya milli petrol şirketi Ecopetrol arasında farm-in anlaşması imzalanmış ve 2008 yılı içinde Kolombiya’daki ilk arama bloğu olan Gonzalez bloğunda faaliyetlerine resmi olarak başlanmıştır. Faaliyetlerimizin yürütülmesi için Kolombiya şubemiz (TPIC Sucursal Colombia) 2008 yılında Bogota’da açılmıştır. Şirketimizin Kolombiya'daki ikinci arama bloğu olan Maria Conchita bloğu için ANH ile Arama-Üretim Anlaşması 2009 yılında imzalamıştır.

TPIC, Kolombiya’da sahip olduğu iki ruhsatta da Operatör olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

BlokTPIC HissesiOrtaklarOperatörBlok Alanı
Gonzalez % 100 - TPIC 218 km2
Maria Conchita % 51 MKMS %40, Multiservicios %9 TPIC 243 km2


TPIC Arama ve Üretim projelerinde yatırımlarını geliştirmek amacıyla iş geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir.

Tamamlanan ve Devam Eden Projelerimizin detayları için: