Petrol Saha Hizmetleri

Faaliyetlerimiz

Petrol Saha Hizmetleri

TPIC; petrolden jeotermale uzanan geniş enerji yelpazesinde, mevsim şartlarının getirdiği zorlu iş koşullarında üstün performans göstererek elde ettiği tecrübe ile en üst düzeyde sondaj ve kuyu tamamlama hizmetleri sağlıyor olmanın gururunu taşımaktadır. 1999’da başladığı petrol sahası servis hizmetleri çalışmalarını, ekipman sayısını ve ekip kalitesini artırarak, yurtiçinde ve yurtdışında başarı ile yürütmektedir. Kurulduğu günden bugüne TPIC, ülkemiz dahil olmak üzere Kazakistan, Azerbaycan, Irak, Gürcistan, Suriye ve Türkmenistan'da bir çok firmaya hizmet sunmuştur. 2015  yılı sonu itibariyle; yurtiçinde ve yurtdışında yaklaşık   600 kuyuda sondaj hizmeti vermiş ve toplam  1,000,000 metrenin üzerinde sondaj yapmıştır. Bununla birlikte  2015 yılı sonu itibariyle; yurtiçinde ve yurtdışında yaklaşık  4,000 kuyuda kuyu tamamlama hizmeti (KTH/workover) hizmeti vermiştir.

Türkiye Faaliyetleri

TPIC, kara sondajı alanındaki tecrübesiyle 2007-2015 yılları arasında Gürmat Elektrik Üretim A.Ş, Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Tic. A.Ş., BM Mühendislik ve İnşaat A.Ş., MasPo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Akça Enerji Otoprodüktör A.Ş., Mis/Soyak Enerji Üretim A.Ş., Aytemiz Elektrik Üretim A.Ş., Sanko/Santral Enerji Üretimi Sanayi ve Ticaret A.Ş., şirketlerine sondaj saha servis hizmeti vermiştir. Sondaj ve workover hizmetleri devam etmektedir

Irak Faaliyetleri

TPIC, Irak’ a yakın mesafede bulunan lojistik ve bakım atölyelerinin verdiği avantajla, Irak Milli Petrol Şirketi South Oil Company (SOC) ile 14.03.2010 tarihinde Güney Rumaila Sahası' nda anahtar teslim 45 kuyuluk sondaj ve kuyu tamamlama sözleşmesi imzalanmıştır. Bugüne kadar 19 kuyunun sondajı tamamlanmış olup, geriye kalan kuyu sondaj faaliyetlerine devam edilmektedir.