Yönetim Kurulu

Kurumsal

Kurumsal > Yönetim Kurulu

Ahmet TÜRKOĞLU (Yönetim Kurulu Başkanı)
ok

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Ahmet Türkoğlu, iş hayatına aynı yıl Office 1 Superstore’da Mağaza Müdürü olarak başlamıştır. 1999-2003 yılları arasında Casio Ofis Ürünleri Satış Müdürü; 2003-2009 yılları arasında Çalık Holding’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır. 2010 yılında TP Petrol Dağıtım A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Türkoğlu, 2013 yılına kadar satış, pazarlama, proje ve yatırımlar, P&R, satın alma, insan kaynakları, finans ve bütçeleme gibi birçok faaliyeti yönetmiş, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda etkin koordinasyon sağlamıştır. 2013-2015 yılları arasında OPET, Regnum Hotels, gibi şirketlerin bulunduğu Öztürk Şirketler Grubu’nda CEO olarak görev yapmıştır. İş hayatında özellikle sözleşme yönetimi, satın alma, ürün yönetimi, satış, pazarlama, markalama, konumlandırma, stratejik planlama ve girişimcilik alanlarında deneyime sahip olan ve enerji sektöründe üst düzey yöneticilik yapan Ahmet Türkoğlu, 2016 yılı başından bugüne kadar Turkish Energy Company (TEC) Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Şubat 2017 itibariyle de TPIC Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. İleri düzeyde İngilizce bilen Türkoğlu, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

 
Safa USLU (Yönetim Kurulu Üyesi)
ok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürü, Safa USLU 2007-2011 arasında Türkiye Cumhuriyeti Eski Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL’ ün danışmanlık görevini yürütmüş, bu görev öncesinde, Dışişleri Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı Özel Kalem Müdürü görevini yapmıştır. Safa Uslu, çalışma hayatına 2001 yılında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekili Danışmanı olarak başladı. Durham Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesinde Yüksek Lisans derecesi olan Sayın USLU, aynı Üniversite’de “Türkiye-Afrika İlişkileri” alanında Doktora yapmaktadır. 28 Eylül 2016 tarihin de TPIC Yönetim Kurulu Üyeliği’ ne atanmıştır. Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümü 2000 yılı mezunu olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

 
Dr. Şuayip BİRİNCİ (Yönetim Kurulu Üyesi)
ok

Dr. Şuayip BİRİNCİ T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı,1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli sağlık kuruluşlarında hekimlik görevinin ardından Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı, İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Mayıs 2014 tarihinde Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanan Birinci, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi yüksek lisans programı ile Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. Sağlık Kurumları Yönetimi doktora programına devam etmektedir. Sağlık bilişimi, iletişim teknolojileri ve sağlık yönetimi konularında çalışmaları olan Birinci, bölgesel ve ulusal bazda çok sayıda kamu e-sağlık projesi kurgulamış ve başarıyla hizmete alınmasına liderlik etmiştir. 28 Eylül 2016 tarihin de TPIC Yönetim Kurulu Üyeliği’ ne atanmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
Mustafa KARLI (Yönetim Kurulu Üyesi)
ok

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü (1994) mezunudur. İş hayatına Haziran 1995 de BUGSAS AŞ Ankara Metrosu Mali ve İdari İşler Müdürü olarak başlamıştır. Kanada’da Metro İşletmesi hakkında 3 ay eğitim almış ve Ankara Metrosunun kurulmasında ve İşletmeye alınması süreci de dahil olmak üzere 8 yıla yakın bu görevi yürütmüştür. ERDEMİR Grubu Şirkeri ERENCO’da 2,5 yıl Yurtdışı Sözleşmeler Uzmanı olarak çalışmış, toplam bütçesi 150.000.000 USA olan 15 civarında sözleşmenin ticari boyutunu yürütmüştür. 2006 da BTC Boru Hattı İşletmecisi BOTAŞ International’ da Eğitim ve Geliştirme Müdürü olarak göreve başlamış ve altı yabancı danışmanın desteği ile 350 Teknik Personeli için Yetkinlik Yönetimi Sisteminin kurulumunu yönetmiş, Eğitim ve Gelişim Sistemi kurmuştur. 2014’te 4 ay TÜBİTAK’ta İdari Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. 2014’te HAVELSAN’ da İnsan Kaynakları Planlama ve Değerlendirme Müdürü olarak görev yapmış 2015’te da ise STM’de Akademi Koordinatörü olarak çalışmıştır.Haziran 2016 itibariyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müşaviri olarak atanmıştır. Halen bu görevine ilaveten İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktadır. İş yaşamında çok sayıda eğitim vermiş olup, iyi seviyede İngilizce bilgisine sahiptir. 28 Eylül 2016 tarihin de TPIC Yönetim Kurulu Üyeliği’ ne atanmıştır. İlgi alanları içerisinde profesyonel fotoğrafçılık da olan Mustafa Karlı, evli ve iki çocuk babasıdır.

 
Dr. Ömer Fatih SAYAN (Yönetim Kurulu Üyesi)
ok

Dr. Ömer Fatih SAYAN 10.06.1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektronik Mühendisliği; Bahçeşehir Üniversitesi, Hukuk Fakültesi ve Oxford Üniversitesi St Antony’s School Diplomasi Eğitimi alarak lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Münih Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Haberleşme Mühendisliği; İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliğinde yüksek lisans yapmıştır. İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği’nde doktorasını tamamlamıştır. 1995 yılında iş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde atılan Sayan, üniversite eğitiminin ardından ise Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalışmıştır. Silikon Vadisi İnisiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulunan Sayan, Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler vermiştir. Dr. Ömer Fatih Sayan’ın, araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır. 2007-2014 tarihleri arasında Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Baş müşavirliği görevinde bulunmuştur. 2014 itibariyle BTK Kurul Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, 26.10.2016 tarihinde TPIC Yöneim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. İngilizce, Almanca ve Fransızca konuşan Sayan, evli ve iki çocuk babasıdır.