Kurumsal

Kurumsal > Yönetim Kurulu

Alparslan BAYRAKTAR (Yönetim Kurulu Başkanı)
ok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Alparslan Bayraktar, 2016-2018 yılları arasında ETKB Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü; 2010-2016 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda Kurul Üyeliği yaptı. Kamu görevlerinden önce ise yurtiçinde ve yurtdışında özel sektörde çalıştı. Uluslararası kuruluşlar bünyesinde enerji yönetimi ve düzenlemeleri alanında çalışmaları bulunan Bayraktar, Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı yapmıştır. Bayraktar, ayrıca Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkanlığını yürütmüştür. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Alparslan Bayraktar, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy’de Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir.

 

 
Safa USLU (Yönetim Kurulu Üyesi)
ok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürü, Safa USLU 2007-2011 arasında Türkiye Cumhuriyeti Eski Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL’ ün danışmanlık görevini yürütmüş, bu görev öncesinde, Dışişleri Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı Özel Kalem Müdürü görevini yapmıştır. Safa Uslu, çalışma hayatına 2001 yılında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekili Danışmanı olarak başladı. Durham Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesinde Yüksek Lisans derecesi olan Sayın USLU, aynı Üniversite’de “Türkiye-Afrika İlişkileri” alanında Doktora yapmaktadır. 28 Eylül 2016 tarihin de TPIC Yönetim Kurulu Üyeliği’ ne atanmıştır. Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümü 2000 yılı mezunu olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

 
Dr. Şuayip BİRİNCİ (Yönetim Kurulu Üyesi)
ok

T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip BİRİNCİ, 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Çeşitli sağlık kuruluşlarında hekimlik görevinin ardından Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı, İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmıştır. Mayıs 2014 tarihinde Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanan Birinci, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi yüksek lisans programı ile Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. Sağlık Kurumları Yönetimi doktora programına devam etmektedir. Sağlık bilişimi, iletişim teknolojileri ve sağlık yönetimi konularında çalışmaları olan Birinci, bölgesel ve ulusal bazda çok sayıda kamu e-sağlık projesi kurgulamış ve başarıyla hizmete alınmasına liderlik etmiştir. 28 Eylül 2016 tarihin de TPIC Yönetim Kurulu Üyeliği’ ne atanmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
Ömer Sami YAPICI (Yönetim Kurulu Üyesi)
ok

Fırat Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden 1986 yılında mezun olan Ömer Sami YAPICI, Bülent Ecevit Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 1986 yılında TEK Genel Müdürlüğü’nde Mühendis olarak çalışma hayatına başladı. Ayrıca 1994–1997 yıllarında Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak da görev yapmış olup, 2005-2017 yılları arasında TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı. 2017 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na atanan YAPICI halen Başkanlık görevini yürütmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

 
Edip MÜYESSEROĞLU (Yönetim Kurulu Üyesi)
ok

1964 yılında, Bolu'nun Mengen ilçesinde doğan Edip Müyesseroğlu, 1986 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl, Türkiye Petrolleri AO'da Batman Bölge Müdürlüğü Kuyu Tamamlama Hizmetleri Müdürlüğü emrinde mühendis olarak göreve başlamıştır. Batman ve Adıyaman Bölge Müdürlüklerinde; şef, başmühendis ve müdür olarak görev yapmıştır. 2005 yılında, Türkiye Petrolleri AO'dan ayrılmış ve akabinde Çalık enerji, TPIC, Nabucco, Bahar enerji, Halliburton firmalarında yurtiçi ve yurtdışı projelerde görev almıştır. 2018-2019 yıllarında, TPAO Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüten Edip Müyesseroğlu, 29.11.2019 itibariyle TPIC Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atanmıştır. İngilizce bilen Müyesseroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.