Maden (Karotlu) Sondaj Hizmetleri

Karotlu Sondaj Hizmetleri

TPIC, 12 Ekim 2017 tarihinde Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ile yapılan sözleşme çerçevesinde endüstriyel hammadde, nadir yer elementleri, kömür ve metalik maden sahalarında Türkiye genelinde 5 yılda 5.000.000 metre karotlu sondaj gerçekleştirme hedefi ile çalışmalarına başlamıştır.

2020 yılı sonu itibarıyla Maden Sondaj Müdürlüğü; Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Sondaj Saha Hizmetleri, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Sondaj Saha Hizmetleri, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Sondaj Saha Hizmetleri ve Türkiye Maden Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Sondaj Saha Hizmetlerini gerçekleştiren, madencilik sektöründe önemli kurumların proje ortağı niteliğinde, karotlu sondaj ve saha servis birimi haline gelmiştir.

Sondaj çalışmalarımız;

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) Sondaj Saha Hizmetleri kapsamında; Konya Sızma, Elazığ Palu, Sivas , Bayburt Kop ve Gümüşhane Zigana projeleri devam etmektedir.

Türkiye Maden Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Türkiye Maden A.Ş.) Sondaj Saha Hizmetleri kapsamında; Balıkesir İvrindi, Kastamonu Taşköprü ve Sivas Divriği projeleri devam etmektedir.

2023 yılı Eylül Ayı itibarıyla 12 makine 165 personel ile MTA, 11 makine 150 personel ile Türkiye Maden A.Ş. projelerinde toplamda 142.593 metre karotlu sondaj yapılmıştır.

                                                                        KAROT MAKİNALARIMIZ